حفر چاه

حفر چاه (حفاری)

کندن زمین جهت رسیدن به ‌هدف مورد نظر را حفاری می‌گویند. حفر چاه می‌تواند جهت رسیدن به نفت، آب، گاز و مورد دیگر انجام گیرد. عملیات‌های حفاری چاه معمولا با سرعت بسیار زیادی انجام می‌گیرند، زیرا استفاده از دکل حفاری به ‌‌مدت طولانی از نظر اقتصادی بسیار هزینه بر می‌باشد.

حفاری چاه می‌تواند منبع پایداری آب تمیز را فراهم کند، اما حفر آن با ماشین آلات حرفه‌ای می‌تواند گران باشد. خوشبختانه روش‌های زیادی برای حفاری چاه وجود دارد که به تجهیزات و پیمانکاران گران قیمت احتیاج ندارند. هزاران سال است که چاه‌ها حفر شده‌اند، بنابراین روش‌های ساده بسیاری برای انجام کار وجود دارد.

چاه، سوراخی است که از سطح زمین تا داخل منطقه اشباع آب زیرزمینی حفر می‌گردد و به تدریج آب زیرزمینی در آن جمع می‌شود. بیرون آوردن آب از چاه با استفاده از تلمبه‌های دستی یا موتوری صورت می‌گیرد و استفاده از آب‌های زیرزمینی در همه نقاط دنیا متداول است. حفاری برای استخراج آب زیرزمینی بیشتر به روش ضربه‌ای و در سنگ‌ها عمدتا به روش دورانی صورت می‌گیرد.

حفر چاه فاضلاب

کندن چاه فاضلاب باید به صورت اصولی و کارشناسی انجام شود تا در آینده دچار ریزش نشود. قبل از انجام حفاری باید وضعیت زمین، نوع خاک و میزان جذب آن بررسی و بر اساس متراژ چاه محاسبه شود.

کندن چاه دستی اگر بدون بررسی‌های اولیه و یا در مکان غیر اصولی انجام شود ممکن است خسارات زیادی بر جای گذارد و شما را دچار مشکلات ریزش و عدم جذب و گرفتگی کند. در بعضی مناطق بهتر است حفر چاه سپتیک انجام شود.

 حفر چاه

انواع چاه

چاه‌ها را برحسب روش حفاری، عمق، نحوه بهره‌برداری، وضعیت زمین‌شناسی و لیتولوژی، عمق سطح آب سفره و اهداف حفاری به انواع ذیل تقسیم‌بندی می‌کنند:
۱-    چاه‌های اکتشافی و مطالعاتی که با هدف نظارت و مطالعه مشخصه‌های هیدرولیکی و هیدرودینامیکی و ضخامت سفره آب‌دار، لیتولوژی و عمق سنگ کف، وضعیت لایه‌های نفوذ ناپذیر در مناطق بکر و یا ناشناخته حفر می‌شوند.
۲-    چاه‌های بهره‌برداری عمیق، که عمق چاه حفر شده بیشتر از ۵۰ متر می‌باشد و به وسیله دستگاه‌های مخصوص و یا عمدتا با دست حفاری می‌شوند. بهره‌برداری از آن‌ها با پمپ توربینی و یا شناور صورت می‌پذیرد.
۳-    چاه‌های نیمه عمیق، به علت بالا بودن سطح ایستایی دارای عمق تقریبا کمی ‌می‌باشند حفر آن‌ها به علت ارزان بودن نیروی کار اکثرا با دست صورت می‌گیرد و بهره‌برداری از آن‌ها به وسیله پمپ‌های کمر چاهی سانتریفوژ که در نزدیکی سطح آب و در داخل دیوار چاه نصب می‌شوند، انجام می‌پذیرد.
شرکت خدماتی البرز ایساتیس آماده عقد قرارداد با ارگان‌ها و سازمان‌های دولتی، شرکت‌ها، هتل‌ها، رستوران‌ها و مجتمع‌های مسکونی به منظور حفاری چاه در کرج و همچنین حفر چاه در تهران با استفاده از دستگاه‌های بسیار پیشرفته با کمترین زمان می‌باشد؛ کافیست ما تماس بگیرید.

خدمات ما شامل موارد زیر است :

•     کندن چاه‌های فاضلاب

•    چاه‌های جذبی و چاه‌های عمیق

•    حفر کانال به صورت مکانیزه و دستی با نیروی انسانی و خاک برداری

 

حفر چاه – حفر چاه آب – حفاری – حفر چاه در کرج – حفر چاه در تهران

سایر خدمات:

تشخیص ترکیدگی با دستگاه

تخلیه چاه، تخلیه چاه در کرج، تخلیه چاه در تهران

لایروبی

لوله باز کنی، لوله باز کنی در کرج، لوله باز کنی در تهران

لوله کشی

رفع نم، رطوبت و بو

کاشی کاری و سفید کاری

 

فقط یک تماس کافیست

در صورتی که از طریق این وب سایت با ما تماس گرفته اید نحوه آشنایی خود را اعلام کنید تا از ۲۰٪ تخفیف خدمات بهره برید.

در صورت اشغال بودن خط عدد ۱ را به شماره همراه ۲۶۴۲۳۰۷-۰۹۱۲ و ۳۴۰۶۳۶۸-۰۹۱۹ پیامک کنید.

کرج و حومه

 عظیمیه کرج ، اردلان کرج

۰۲۶-۳۲۵۰۰۰۵۰

 نبوت کرج ، شهرک اوج کرج

۰۲۶-۳۲۵۰۹۸۶۸

 باغستان کرج ، گوهردشت کرج

۰۲۶-۳۴۴۴۴۴۴۱

 جهانشهر کرج ، مطهری کرج

۰۲۶-۳۴۴۴۴۴۴۲

 محمد شهر کرج ، مهرشهر کرج ، ماهدشت کرج

۰۲۶-۳۴۴۴۴۴۰۴

تهران

شمال تهران

۰۲۱-۲۲۸۷۰۶۱۴

شرق تهران

۰۲۱-۷۷۷۳۷۵۵۲

مرکز تهران

۰۲۱-۸۸۹۳۶۸۳۰

تمام نقاط

۰۹۱۲-۲۶۴۲۳۰۷

۰۹۱۹-۳۴۰۶۳۶۸

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + دوازده =